Czym kierować się podczas wyboru firmy, która stworzy naszą stronę internetową?

Prawdą jest, że nastały takie czasy, w których każda szanująca się firma powinna posiadać własną stronę internetową. Fakt ten tyczy się zarówno sklepów jak i przedsiębiorstw usługowych czy firm zajmujących się produkcją lub dystrybucją. Strona internetowa stała się narzędziem, które pomaga w zdobywaniu nowych Klientów. Jednak samo posiadanie własnej witryny nie musi wcale zagwarantować sukcesu. Źle poprowadzony proces tworzenia strony internetowej może spowodować całkowicie odwrotny skutek niż ten zamierzony. Z tego też powodu wybór firmy, która ma poprowadzić cały ten mechanizm jest bardzo istotny. A więc czym tak naprawdę należy kierować się podczas wyboru firmy / osoby, z którą chcemy nawiązać współpracę?

Portfolio

Jeżeli chodzi o moje zdanie to ilość prac zawartych w portfolio danej firmy nie jest wcale tak istotne jakby się wydawało. Prawdą znaną od zawsze jest to, że liczy się nie ilość a jakość. Faktycznie, bogate portfolio może sugerować, że firma ma większe doświadczenie w branży. Należy jednak nie zapominać, że firmy z mniejszym stażem o wiele bardziej dbają o Klienta, a ich oferty powinny być dużo tańsze od cen narzuconych przez doświadczoną konkurencję. W tym przypadku jednak, decyzja wyboru pomiędzy firmą z dużym bagażem doświadczeń, a młodym i ambitnym zespołem należy już do Państwa.

Witryna firmy

Poszukując wykonawcy strony internetowej należy zwrócić uwagę na jego własną. Ta kwestia wydaje się być jedną z najważniejszych. Strona powinna być przejrzysta, czytelna oraz intuicyjna. Jeżeli chodzi o grafikę to powinna ona być dobrze wykonana, miła dla oka, lecz nie koniecznie musi przypaść Państwu do gustu. To co podoba się jednemu, wcale nie musi podobać się drugiemu. Ważna jest elastyczność danego zespołu, którą można sprawdzić przeglądając portfolio i oceniać je pod względem grafiki i różnorodności projektów. Jeżeli dana firma była w stanie dopasować się do innych to dopasuje się również do Państwa wymaga.

Koszty

Cena jest chyba najbardziej zróżnicowanym elementem w kwestii całego mechanizmu tworzenia stron internetowych. Będzie ona zależała przede wszystkim od tego czego Państwo oczekujecie. Im bardziej strona skomplikowana, tym droższa. Jest naprawdę wiele możliwości, dlatego też podczas wyceny najlepiej poprosić firmę o szczegółowe wypisanie cen za poszczególne mechanizmy strony i na podstawie takiego zestawienia porównać konkurencyjne ceny.

Kontakt

Dla wielu ludzi kontakt z daną firmą jest kwestią kluczową. Firmy, które odpisują na wiadomości w szybkim tempie, są z reguły bardziej doceniane niż te, którym odpowiedź zajmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin. Świadczy to o tym czy dana firma dba i szanuje Klienta, czy też nie. Może się wydawać, że różnica kilku czy kilkunastu godzin w kwestii odpowiedzi wcale nie sprawia różnicy. Spójrzmy jednak na to przyszłościowo. Co jeżeli strona będzie już działać, a pojawi się jakiś błąd? Wtedy czas reakcji jest bardzo ważny, bo ewentualny błąd powinien zostać usunięty jak najszybciej.

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Bankowość elektroniczna

Temat bankowości elektronicznej jest bardzo obszerny. Pierwszym bankiem, który dał możliwość korzystania z usług bankowych był Security First…