Czym jest konwersja strony internetowej?

Wiele mówi się dziś o tzw. konwersji strony internetowej, jednak wielu nie potrafi tego działania zidentyfikować. Czym ona tak naprawdę jest i dlaczego staje się tak ważna w marketingu internetowym?

Co to jest konwersja?

Konwersja w słowniku marketingu internetowego, to skłonienie użytkowników internetu do podjęcia określonego działania, jak np. zapisanie się do newslettera, zgłoszenie zapytania do sklepu internetowego czy wreszcie zakup określonego produktu. Nie działa ona sama w sobie, a trzeba ją zwyczajnie wywołać używając specjalnych metod i technik, które są dobrze znane agencjom internetowym i specjalistom zajmującym się choćby pozycjonowaniem czy kreowaniem stron.

Wskaźnik konwersji

Marketing internetowy to często czysta matematyka, stąd określenie wskaźnik konwersji, jaki można w prosty sposób obliczyć. Mowa tu więc o liczbie konwersji przeliczanej na liczbę odwiedzin na danej stronie, a zatem jak wielu użytkowników odwiedzających witrynę, dokona określonego działania, jakie stanie się efektywne dla właściciela strony.

Określ cele konwersji

Bez określenia celów konwersji można tylko błądzić we mgle. Właściciel sklepu czy strony internetowej musi dokładnie sprecyzować na czym najbardziej mu zależy. Najczęściej jest to po prostu wysoka sprzedaż czyli pozyskiwanie klientów. Ważna jest więc przede wszystkim eliminacja tzw. pustego ruchu na stronie. Polega on na tym, że odwiedzający wchodzą do sklepu, troszkę się tam rozejrzą, ale jednak ostatecznie nic nie kupią. Chodzi więc o to, aby skłonić ich do podjęcia działania i oczekiwanej aktywności, która przecież przekłada się na zyski. Będzie więc trzeba np. lepiej sprecyzować słowa kluczowe, posłużyć się umieszczaniem bannerów reklamowych w skuteczniejszych miejscach i poszerzyć działanie reklamowe.

Jak się więc okazuje, konwersja na stronie jest dziś niezbędna do osiągania zysków ze sklepu czy zainteresowania odbiorów naszymi usługami. Trzeba to zadanie powierzyć specjalistom, którzy będą potrafili się tym dobrze zająć.

Polecamy również