Czy aplikacje mobilne ułatwiają życie?

Pytanie zdaje się być retoryczne zwłaszcza, jeśli zadamy je dzisiejszym nastolatkom. Z pewnością nie potrafią oni żyć bez smartfonów. Dzięki nim mają łączność ze swoimi rówieśnikami, ponieważ niezwykle chętnie korzystają z aplikacji społecznościowych. Dużą rolę odgrywają również dla przedsiębiorców, osób, które muszą mieć nieustanny kontakt z firmą, na bieżąco śledzić notowania giełdowe, orientować się w zmiennym rynku. Co trzeci Brytyjczyk oświadcza, że wolałby zrezygnować z seksu, aniżeli ze swojego smartfona. Czy można sobie więc wyobrazić dzisiejszy świat bez aplikacji i urządzeń mobilnych?

Dostęp bez granic

Smartfon to naprawdę jedna z rzeczy, bez której trudno udać się w podróż, do kina czy na zakupy. W zasięgu ręki bowiem mamy informacje dotyczące bieżącego położenia, promocji handlowych, zapowiedzi kinowych itp. Oczywiście, to samo mieliśmy także w laptopie czy komputerze stacjonarnym, ale dziś korzystamy z tych wiadomości gdziekolwiek jesteśmy, dogodnie planując nasze przyszłe działania, choćby z pięciominutowym wyprzedzeniem. Smartfon więc bardzo ułatwia życie, pomaga nam gdy gubimy drogę pokazując precyzyjne wskazówki dojazdu, a także umila czas w pociągu, samochodzie czy nawet w samolocie. Zastępuje więc masę innych przedmiotów, jak mapy, książki, płyty, czasopisma, oferty handlowe itp.

Smartfon – organizuje nam życie

Kalendarz czy notatnik to kolejna rzecz, którą w całości zastąpi nam smartfon. Dodatkowo pomoże zaplanować wydatki, mierzy ile czasu spędzamy w sposób nieproduktywny oraz liczy kalorie. Dzięki wielu mobilnym aplikacjom jesteśmy nawet w stanie zorganizować sobie randkę na wieczór i poznać miłość swojego życia. Nie ma w tym żadnej przesady, bowiem jest to urządzenie, które nieustannie zaskakuje nas swoimi możliwościami. Oczywiście, jego nieodłącznym elementem jest Internet, bez którego niemal wszystkie aplikacje przestałyby funkcjonować. Nie ma wątpliwości, że staliśmy się bardzo czynnymi uczestnikami świata wirtualnego, dzięki któremu mamy bezpośrednią szansę korzystania z możliwości, jakie oferuje nam realna rzeczywistość. Smartfon jest więc pomostem pomiędzy tymi dwiema płaszczyznami. Czy to jest dobre i pozytywne? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ zgodnie z wieloma teoriami spiskowymi, jesteśmy także kontrolowani za pośrednictwem smartfona i raz na zawsze przestaliśmy już być anonimowi. Nasz schemat dnia wyznacza urządzenie, bez którego trudno nam sobie wyobrazić życie. Czyż nie…?

0 Shares:
Polecamy również
Czytaj dalej

Jak wybrać hosting?

Jeśli myślisz o założeniu strony internetowej, to musisz wiedzieć coś na temat domeny i hostingu, ponieważ bez tej…