5 najpopularniejszych aplikacji na smartfony

Czy ktoś mógłby dziś żyć bez aplikacji, które zdecydowanie ułatwiają nam życie? Wydaje się, że obecnie jest to zupełnie niemożliwe. Sprawdźmy więc, jakie aplikacje według Google Play, zyskały miano tych najpopularniejszych na urządzenia mobilne w ostatnim czasie.

5. Snapchat

To ulubiony komunikator młodszych użytkowników. Posiada niemal te same funkcje, co inne komunikatory, jak na przykład What’s Up, jednak ma jeden plus. Nie zajmuje pamięci telefonu zdjęciami czy wiadomościami tekstowymi, gdyż te po kilku (maksymalnie 10) sekundach znikają. Z drugiej zaś strony, nie ma możliwości ich ponownego przejrzenia. Trzeba być więc szybkim, a tego dzisiejszym maniakom smartfonów na pewno nie można odmówić.

4. Instagram

Na kolejnej pozycji znalazł się bardzo popularny Instagram i na pewno nikogo to nie dziwi. Komu by się dziś chciało dzielić z innymi długie wiadomości, skoro można skomentować rzeczywistość za pomocą zdjęć. Nastała era obrazka i prawdopodobnie będzie postępować.

3. Pandora Radio

Ta aplikacje nie jest dostępna w Polsce. Przypomina ona Spotify. Za jej pomocą odkrywamy nową muzykę, słuchając ją nie tylko na smartfonach, ale także na innych urządzeniach audio.

2 oraz 1

Tutaj nie można niczego wyraźnie wyróżnić. Mowa tu bowiem o dwóch aplikacjach platform społecznościowych, a więc Facebook i Messenger. Ten ostatni, jako platforma do porozumiewania się, nie należy do najlepszych i najbardziej komfortowych, jednak jest bardzo znana, ponieważ zarejestrowani użytkownicy nie bardzo mają ochotę szukać nowych rozwiązań. Decydują się więc na to, co jest dla nich już łatwo dostępne. Messenger i jego lżejsza odmiana, czyli Lite, mają oczywiście swoje zalety. Można za ich pośrednictwem prowadzić rozmowy wideo, a także nagrywać swój głos i przesyłać dalej, nie wspominając już o wszelkich plikach audiowizualnych.

Dodatkowe propozycje

Koniecznie należy jeszcze wspomnieć o innych aplikacjach, dostępnych także w takich systemach, jak iOs czy Android. Tutaj z pewnością przoduje Google-wyszukiwarka oraz Google Maps. Ta ostatnia jest niezwykle pomocna i niejednokrotnie potrafi nam zastąpić nawigację GPS, dlatego tak chętnie z niej korzystamy. Poza tym, jest wyjątkowo dokładna, szczegółowa i łatwa w użytkowaniu. Nie można zapomnieć również o naszych polskich aplikacjach zakupowych, jak Allegro. Jest to przyjazna i bardzo przejrzysta aplikacja, która gwarantuje szybkie zakupy oraz łatwy i bezpieczny dostęp do swojego konta. Korzysta z niej aż ponad 3 miliony internatów i z pewnością liczba ta ciągle rośnie. Dokładnie o połowę mniej użytkowników upodobało sobie aplikację Google Tłumacz. Nic w tym dziwnego, ponieważ stajemy się coraz bardziej mobilni. Nierzadko potrzebujemy podpowiedzi, jak przetłumaczyć dany zwrot, tekst czy nawet jak zapytać przechodnia o drogę. Aplikacja Tłumacz Google nie tylko pokaże odpowiedź, ale także poda nam prawidłową wymowę, dzięki możliwości odsłuchu audio. Czy można więc jej w ogóle coś zarzucić? Jak widać, Google przygotowało dla nas pakiet naprawdę funkcjonalnych i i cieszących się popularnością aplikacji.

Polecamy również