4 rady jak więcej zarabiać?

Zgodnie ze wskazówkami rekina biznesu, ale też wyśmienitego mentora motywacyjnego Briana Tracy, klienci, którzy przynoszą nam największe zyski w firmie stanowią zaledwie 20% wszystkich odbiorców. Czas, aby zmienić target i skupić się na tych ludziach i czynnościach, które dają ci największe zarobki.

Weź pod lupę swoich klientów

W pierwszej kolejności musisz ocenić, jacy klienci gwarantują ci największy zysk. Aż 80% z nich nie oferuje ci satysfakcjonujących zarobków. To zaledwie 20% twoich odbiorców jest dla ciebie naprawdę intratnym kąskiem. Zacznij więc ich szukać i nie trać energii na tych, którzy tylko zabierają twój czas, a nie przynoszą wysokiego dochodu.

Przestań skupiać się na niezyskownych działaniach

Przemyśl, które działania są dla ciebie zupełnie nierentowne, a stanowią wyłącznie stratę cennego czasu. Ten podpunkt łączy się z pierwszym, ponieważ musisz popracować nad zleceniami czy produktami, jakich oczekują klienci dochodowi. Jeśli większej grupie podarujesz takie rozwiązanie, to otoczysz się pokaźniejszą ilością tych, którzy będą dla ciebie bardziej opłacalni. Pomyśl więc jak udoskonalić swoje działania, aby trafiać do konkretnej, zyskownej grupy odbiorców.

Określaj priorytety

Ponownie, jak wiele czasu tracimy na działanie, które nic nam nie daje? Oczywiście, nie wszystkie czynności życiowe są atrakcyjne w swojej skuteczności. Kiedyś musimy przecież umyć naczynia i odkurzyć samochód, choć te zabiegi wydają się być tylko złodziejem czasu. Postarajmy się jednak nie fiksować się na tak drobnych obowiązkach, a wykonywać je szybko, sprawnie, bez zbędnych wnikliwości. Wówczas zostanie nam więcej czasu na zadania, jakie określimy priorytetami. Jeśli dodatkowo możemy delegować jakieś obowiązki innym osobom, to starajmy się to czynić przekierowując swoją energię na rzeczy najważniejsze. Czasem bardziej opłacalne będzie oddanie samochodu do myjni, aniżeli samodzielne poświęcanie na to cennych minut, podczas których zarobimy więcej, nż wydamy na czyszczenie auta przez profesjonalistów.

Poświęć się jednemu zadaniu

Profesjonaliści w określonych dziedzinach dobrze wiedzą, jak wiele lat zabrało im dochodzenie do wiedzy i kształtowania swojego fachu na wysokim poziomie. Poświęcili się jednemu celowi nie rozdrabniając się na mniejsze. W każdej branży jest jakiś bardzo wąski zakres wiedzy, specjalność, którą można zgłębiać i stawać się lepszym. Nie musisz znać się na wszystkim, nawet jeśli twoja dziedzina pracy jest bardzo obszerna, a tytuł jaki posiadasz łączy w sobie wiele specjalności. Skup się tylko na jednym i trenuj tę umiejetność latami. Weź sobie do serca słowa Briana Tracy: „Zawsze staraj się być bardziej skuteczny w najważniejszych sprawach, którymi się zajmujesz. Stałe nabieranie wprawy przy wykonywaniu najważniejszych czynności to najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na osiąganie wytyczonych celów.”

Polecamy również