Academy | MediaProjectGroup https://academy.mediaprojectgroup.com Oficjalny blog agencji interaktywnej Media Project Group. Akademia - Porady, Analizy, szkolenia, Case study Tue, 22 Oct 2019 10:48:36 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.4 https://academy.mediaprojectgroup.com/wp-content/uploads/2019/10/cropped-favicon-32x32.png Academy | MediaProjectGroup https://academy.mediaprojectgroup.com 32 32 Selfie na wakacjach https://academy.mediaprojectgroup.com/selfie-na-wakacjach/ https://academy.mediaprojectgroup.com/selfie-na-wakacjach/#respond Wed, 31 Jul 2019 10:00:20 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2263 Nie ma już nawet co ukrywać, że podróżujemy, doświadczamy i zwiedzamy piękne miejsca dla siebie, bo tak naprawdę…

Artykuł Selfie na wakacjach pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Nie ma już nawet co ukrywać, że podróżujemy, doświadczamy i zwiedzamy piękne miejsca dla siebie, bo tak naprawdę rosnąca rzesza bywalców Facebooka czy Instagrama robi to wyłącznie, a na pewno przede wszystkim dla innych. Chodzi o to, by pochwalić się w mediach społecznościowych i zaciekawić znajomych niezwykłym zdjęciem. To stało się już prawdziwą plagą, ponieważ nasze doświadczanie świata wydaje się być wyłącznie cyfrową motywacją, a nie rzeczywistą potrzebą ludzkiej świadomości. Codziennie na Instagramie umieszcza się aż 95milionów zdjęć, czego efekty bywają zatrważające.

Zamykamy krajobrazy przed ludźmi

Znane są już liczne przypadki zwyczajnego niszczenia krajobrazu z powodu częstych odwiedzin turystów, którzy przez media społecznościowe dzielą się niezwykłym widokiem, jakiego doświadczyli i pstryknęli fotkę. Słynna  farma słoneczników Bogle Seeds w Ontario, którą jednego dnia odwiedziło tysiące turystów dla wykonania ciekawego selfie, została niemal kompletnie zniszczona. Właściciele musieli ją szybko zamknąć, aby uratować legendarne już słoneczniki. Podobnie rzecz się miała z wyspami, do tej pory nietkniętymi nogą turystów oraz innymi miejscami, które padły ofiarą swojej popularności na Instagramie. Wiele z nich musiało już zostać zamkniętych.

Tracą życie dla selfie

Uzyskanie laików i zwiększenie grupy followersów staje się celem podróży samym w sobie, podstawowym. Odkrywanie i doświadczanie miejsca, do którego się przybywa jest drugorzędne lub kompletnie nieważne. Liczy się wyłącznie kilkusekundowe ujęcie, które jednak w praktyce może trwać godzinami i ma nawet kilkadziesiąt dubli. Szacuje się, że od 2011 roku, kiedy fenomen selfie stał się tak popularny, życie straciło 250 osób. Zsunęli się z przepaści, wypadli z pędzącego pociągu czy pozbyli się życia w inny sposób tylko dlatego, że ich motywacją było wykonanie niezwykłego selfie. Życie tracą nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, ponieważ ze względu na geotagowanie zdjęcia np. z nosorożcem na safari, zostają później łatwo wytropione przez kłusowników. Nie dziwi nas już, że podczas zwiedzania napotykamy na znaki, które mają nas informować o zakazie wykonywania zdjęć z lampą lub bez. Coraz częściej pojawiają się także zakazy związane z używaniem selfiesticka, ponieważ bywa niebezpieczny dla innych zwiedzających.

Uzależnienie od reakcji innych

Opublikowanie zdjęcia w mediach społecznościowych i oczekiwanie na reakcję innych przestało już być zabawą, a powoli staje się chorobą. Tak twierdzi choćby profesor Jennifer S. Mills z Uniwersytetu York, która od długiego czasu zajmuje się zagadnieniem selfie. Sugeruje, że jesteśmy uzależnieni od rekacji innych i sami nie potrafimy przeżywać „tu i teraz”. Często nawet oświadczyny mają mieć wyjątkową formułę nie dlatego, że są wyjątkowe, ale wyłącznie dla setek i tysięcy oczu, jakie będą na nie spoglądać. Chodzi o rozbudzenie zazdrości, że moje życie jest lepsze niż twoje. A jakie jest w rzeczywistości? To już problem, który każdy miłośnik selfie musi rozważyć samotnie.

 

Artykuł Selfie na wakacjach pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/selfie-na-wakacjach/feed/ 0
Moda na podcasty https://academy.mediaprojectgroup.com/moda-na-podcasty/ https://academy.mediaprojectgroup.com/moda-na-podcasty/#respond Fri, 14 Jun 2019 16:33:11 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2258 Podcasty szturmem wdarły się do internetowego świata. Jest ich tak wiele, że zwyczajnie nie ma szans na ich…

Artykuł Moda na podcasty pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Podcasty szturmem wdarły się do internetowego świata. Jest ich tak wiele, że zwyczajnie nie ma szans na ich całościowe odsłuchanie. Podcasty zawładnęły umysłami tysięcy internautów, dlatego należałoby wyjaśnić, czym one właściwie są i skąd taka ich popularność.

Co to są podcasty?

Zgodnie z definicjami, krążące w internecie podcasty to krótkie nagrania audio, publikowane najczęściej w odcinkach. Tego rodzaju audycje na żądanie mogą dotyczyć bardzo szerokiej tematyki. Wydaje się, że najpopularniejsze to te, które dotyczą rozwoju osobistego, jednak wielu odbiorców słucha także nagrań, dzięki którym mogą trenować języki obce, nabywać cenną wiedzę na tematy branżowe lub hobbystyczne.

Zalety podcastów

Podcasty zdobyły sobie liczne grono wielbicieli, przede wszystkim dzięki swej krótkiej i mało nużącej formie. Liczą sobie po kilka lub kilkanaście minut, więc można ich odsłuchać w samochodzie, w kolejce po pieczywo, w metrze. Kolejna ich zaleta to łatwa dostępność. W internecie powstały dziesiątki stron, na których publikuje się nowe odcinki podcastów z różnych dziedzin wiedzy. Są darmowe i dobrze się ich słucha. Istnieje także wiele aplikacji na telefon, które pozwalają szybko i bezproblemowo załadować wybrane nagranie, a potem odtworzyć go sobie na słuchawkach.

Dlaczego warto słuchać podcastów?

Nagrania dostępne w internecie są przede wszystkim niezastąpionym źródłem wiedzy na każdy temat. Co ważne, to wiedza specjalistyczna i nierzadko bardzo praktyczna. Jeśli dodatkowo znasz angielski, to naprawdę możesz liczyć na dziesiątki lub wręcz setki nagrań, które całkowicie darmowo przemycają praktyczne wskazówki, teorię w pigułce, jaka pomoże ci np. otworzyć własną firmę, zacząć trenować lub inwestować swoje oszczędności. Podcasty dają też możliwość pobierania cennej nauki podczas wykonywania innych, codziennych czynności. Takie medium nie angażuje bowiem innych zmysłów i z powodzeniem udaje się np. sprzątać w domu, a nawet odpoczywać. Fakt, że można kliknąć przycisk w aplikacji bez pobierania nagrania czy jego kupowania jest dodatkowym czynnikiem ich sukcesu.

Nagrywanie własnych podcastów

Tworzenie podcastów staje się dziś także doskonałym sposobem promowania własnego biznesu. Darmowe kursy w formie audio propagują daną firmę, markę czy osobę. Pierwszym czynnikiem skutecznej promocji jest nazwa podcastu, która ma zwracać uwagę na jego treść i powinna właściwie kierować odbiorców na konkretne nagranie. W przeciwnym wypadku zostanie ono pominięte w gąszczu innych. Istotna jest także wysoka jakość nagrań. Na rynku istnieje wiele niedrogich mikrofonów do nagrywania oraz darmowych programów do obróbki audio.

Trzeba też mówić ciekawie i wciągająco. Należy przeanalizować czy sam sięgnąłbyś po nagranie, którego jesteś autorem? Nie twórz zbyt długich podcastów. Staraj się zamknąć w 10-20 minutach, aby nie znużyć potencjalnych odbiorców.

Artykuł Moda na podcasty pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/moda-na-podcasty/feed/ 0
Czym jest storytelling i dlaczego jest skuteczny? https://academy.mediaprojectgroup.com/czym-jest-storytelling-i-dlaczego-jest-skuteczny/ https://academy.mediaprojectgroup.com/czym-jest-storytelling-i-dlaczego-jest-skuteczny/#respond Tue, 04 Jun 2019 11:19:02 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2254 Storytelling jest jedną z najskuteczniejszych technik marketingowych i polega na stopniowym budowaniu więzi klienta z marką przy użyciu…

Artykuł Czym jest storytelling i dlaczego jest skuteczny? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Storytelling jest jedną z najskuteczniejszych technik marketingowych i polega na stopniowym budowaniu więzi klienta z marką przy użyciu opowieści. Dobrze zaplanowany storytelling opiera się na długofalowych działaniach, a nie wyłącznie na jednorazowej akcji marketingowej.

Na czym polega storytelling?

Storytelling, nazywany również marketingiem narracyjnym, polega na użyciu opowieści do zbudowania emocjonalnych więzi z daną marką czy ideą. Storytelling ma na celu zbudowanie więzi klienta nie tylko z jednym produktem czy usługą ale z całą marką, którą charakteryzują określone wartości oraz przesłanie. Jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych, a równocześnie stanowi ogromne wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za promocję danej firmy.

Nie istnieje jeden, skuteczny przepis na stworzenie dobrej historii promującej daną markę czy produkt, jednak istnieją różnego typu techniki, które mogą okazać się pomocne w kreowaniu  opowieści marketingowej. Jedną z metod jest stworzenie bohatera lub antybohatera, którego losy i przygody odbiorcy będą mogli obserwować w kolejnych, następujących po sobie kampaniach reklamowych.

W storytellingu najistotniejsze jest przyjęcie odpowiedniej strategii. Przykładowo, jeśli marka zdecyduje się opierać kampanię na poczuciu humoru, ma szansę na nasilenie częstotliwości interakcji z konsumentami. Wybór strategii powinien opierać się na charakterze danej marki oraz branży, w której działa. Niezwykle ważna jest konsekwencja w prowadzeniu kampanii, dzięki której storytelling stanie się integralnym elementem danej marki.

Dlaczego storytelling jest skuteczny?

Dobry storytelling wykorzystuje szereg emocji, dzięki którym historia zostaje zapamiętana. Twórcy historii doprowadzają odbiorców do wzruszenia, łez, śmiechu, poczucia nostalgii, a czasami wywołują współczucie. Dzięki wykorzystaniu emocji w kampanii opartej na storytellingu odbiorcy nie zapamiętują konkretnych haseł, lecz emocjonalne obrazy, tęsknotę czy pragnienia. Dzięki temu przekaz danej kampanii tkwi w głowach odbiorców bardzo długo, a to bez wątpienia ma korzystne działanie na budowanie określonego wizerunku danej marki.

Oparte na zasadach storytellingu spoty reklamowe, przedstawiające bohaterów i historie z ich życia, są obecnie najpopularniejsze we wszelkiego typu kampaniach reklamowych w telewizji oraz internecie. Taki marketing jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi służących do kreowania wizerunku marki i budowania jej unikalności. Wynika to z faktu, iż w ludzkiej naturze leży chęć do słuchania ciekawych historii, a co za tym idzie są one idealnym nośnikiem informacji, które dana marka chce przedstawić potencjalnym klientom. Ponadto, wykreowana opowieść umożliwia stworzenie unikalnego obrazu danej marki, a także łatwą kontrolę nad nim. Storytelling buduje emocjonalną więź konsumenta z daną marką bez jego wiedzy i kontroli, a co za tym idzie sprawia, iż marka podświadomie zostaje uznana przez odbiorców za wiarygodną i atrakcyjną.

Sens działania storytellingu polega na tym, iż opowiadane w kampaniach historie odwołują się bezpośrednio do pragnień i potrzeb odbiorców. Takie działanie motywuje konsumentów do działania, zarówno w zakresie decyzji zakupowych jak i „większych idei” danej marki takich jak pokonywanie słabości czy prowadzenie zdrowego trybu życia. Podsumowując, storytelling jest strategią sprytną i bardzo skuteczną.

Artykuł Czym jest storytelling i dlaczego jest skuteczny? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/czym-jest-storytelling-i-dlaczego-jest-skuteczny/feed/ 0
Aktualne trendy SEO – jakie działania dają najlepsze efekty? https://academy.mediaprojectgroup.com/aktualne-trendy-seo-jakie-dzialania-daja-najlepsze-efekty/ https://academy.mediaprojectgroup.com/aktualne-trendy-seo-jakie-dzialania-daja-najlepsze-efekty/#respond Wed, 24 Apr 2019 07:14:26 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2249 W ciągu ostatnich lat zauważalne są duże zmiany w branży SEO oraz w metodach pracy firm i specjalistów,…

Artykuł Aktualne trendy SEO – jakie działania dają najlepsze efekty? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
W ciągu ostatnich lat zauważalne są duże zmiany w branży SEO oraz w metodach pracy firm i specjalistów, którzy muszą nadążać za wymaganiami rynku. Na ciągłe zmiany trendów w pozycjonowaniu wpływają większe oczekiwania klientów, konkurencja oraz nowe warunki działania algorytmów wyszukiwarek. Jakie działania SEO przynoszą obecnie największe korzyści?

Trendy w pozycjonowaniu –  rok 2018

Zanim zapoznamy się z najnowszymi trendami, warto podsumować zmiany obserwowane w ubiegłym roku. Rok 2018 był czasem, w którym większą uwagę zwracano na wysokiej jakości treści na stronach internetowych. Duże znaczenie w SEO miała mobilność. Pozycjonerzy i Webmasterzy testowali szybkość swoich stron internetowych za pomocą narzędzi od Google (np. PageSpeed Insight lub Test my site). Techniczne SEO i przyjazność dla urządzeń mobilnych przybrały w 2018 roku na znaczeniu, a trend ten będzie zapewne rozwijał się jeszcze przez następne lata. Wpływ na pozycjonowanie miało również skrócenie długości meta opisów do 120-158 znaków, co ma duże znaczenie w przypadku CTR. Podsumowując, w roku 2018 Google kładło duży nacisk na szybkość ładowania, dane strukturalne, mobilność oraz bezpieczeństwo stron.

Przewidywania na dalszą część roku 2019

Trendy SEO zaliczane są do najszybciej ewoluujących obszarów marketingu internetowym. Google w 2019 roku stawia na dalszą rozbudowę swoich algorytmów. Wydaje się, że w najbliższych miesiącach trzeba będzie szczególnie skupić się na następujących obszarach: wyszukiwanie głosowe, On-SERP SEO i User Experience.

  • Wyszukiwanie głosowe – wyszukiwanie głosowe staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Z tego powodu, podczas pozycjonowania warto dobierać frazy kluczowe w ten sposób, aby brzmiały one jak najbardziej naturalnie, przypominając rzeczywiste frazy wypowiadane podczas konwersacji.
  • On-SERP SEO – relatywnie nową strategią pozycjonowania stron jest on serp seo. Na pierwszej stronie Google coraz więcej miejsca zajmują direct answers, czyli tzw. pozycje zero (np. krótka treść, grafika, tabele, mapki i wypunktowane instrukcje). Dzięki nim obsługa wyszukiwarki staje się prostsza oraz szybsza, a trafność uzyskiwanych informacji jest większa. Wszystko to bez konieczności klikania w jakikolwiek wynik wyszukiwania. Oprócz tego pojawiać się tam mogą strony, które znajdują się w top10 wyników Google. W tym momencie dużą rolę odgrywać będzie sposób wyświetlania się strony. Strategia on serp seo zwiększa szanse na pozyskanie ruchu na stronie poprzez zastosowanie stosownych fraz, tytułu, meta opisu i zoptymalizowanej grafiki.
  • User Experience – coraz większą rolę odgrywają wrażenia, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania ze strony internetowej. Z tego powodu należy zadbać o tzw, user experience, czyli doświadczenie użytkownika. Strona powinna być funkcjonalna, czytelna, dostosowana do wszystkich przeglądarek, szybka i atrakcyjna graficznie. Satysfakcja użytkownika jest dla Google obecnie najważniejsza i wpływa na wzrost pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Warto podkreślić, że Google bierze pod uwagę takie wskaźniki, jak np. średni czas spędzony na stronie czy też przeciętna aktywność podczas wizyty.

Artykuł Aktualne trendy SEO – jakie działania dają najlepsze efekty? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/aktualne-trendy-seo-jakie-dzialania-daja-najlepsze-efekty/feed/ 0
4 rady jak więcej zarabiać? https://academy.mediaprojectgroup.com/4-rady-jak-wiecej-zarabiac/ https://academy.mediaprojectgroup.com/4-rady-jak-wiecej-zarabiac/#respond Wed, 17 Apr 2019 13:01:43 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2246 Zgodnie ze wskazówkami rekina biznesu, ale też wyśmienitego mentora motywacyjnego Briana Tracy, klienci, którzy przynoszą nam największe zyski…

Artykuł 4 rady jak więcej zarabiać? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Zgodnie ze wskazówkami rekina biznesu, ale też wyśmienitego mentora motywacyjnego Briana Tracy, klienci, którzy przynoszą nam największe zyski w firmie stanowią zaledwie 20% wszystkich odbiorców. Czas, aby zmienić target i skupić się na tych ludziach i czynnościach, które dają ci największe zarobki.

Weź pod lupę swoich klientów

W pierwszej kolejności musisz ocenić, jacy klienci gwarantują ci największy zysk. Aż 80% z nich nie oferuje ci satysfakcjonujących zarobków. To zaledwie 20% twoich odbiorców jest dla ciebie naprawdę intratnym kąskiem. Zacznij więc ich szukać i nie trać energii na tych, którzy tylko zabierają twój czas, a nie przynoszą wysokiego dochodu.

Przestań skupiać się na niezyskownych działaniach

Przemyśl, które działania są dla ciebie zupełnie nierentowne, a stanowią wyłącznie stratę cennego czasu. Ten podpunkt łączy się z pierwszym, ponieważ musisz popracować nad zleceniami czy produktami, jakich oczekują klienci dochodowi. Jeśli większej grupie podarujesz takie rozwiązanie, to otoczysz się pokaźniejszą ilością tych, którzy będą dla ciebie bardziej opłacalni. Pomyśl więc jak udoskonalić swoje działania, aby trafiać do konkretnej, zyskownej grupy odbiorców.

Określaj priorytety

Ponownie, jak wiele czasu tracimy na działanie, które nic nam nie daje? Oczywiście, nie wszystkie czynności życiowe są atrakcyjne w swojej skuteczności. Kiedyś musimy przecież umyć naczynia i odkurzyć samochód, choć te zabiegi wydają się być tylko złodziejem czasu. Postarajmy się jednak nie fiksować się na tak drobnych obowiązkach, a wykonywać je szybko, sprawnie, bez zbędnych wnikliwości. Wówczas zostanie nam więcej czasu na zadania, jakie określimy priorytetami. Jeśli dodatkowo możemy delegować jakieś obowiązki innym osobom, to starajmy się to czynić przekierowując swoją energię na rzeczy najważniejsze. Czasem bardziej opłacalne będzie oddanie samochodu do myjni, aniżeli samodzielne poświęcanie na to cennych minut, podczas których zarobimy więcej, nż wydamy na czyszczenie auta przez profesjonalistów.

Poświęć się jednemu zadaniu

Profesjonaliści w określonych dziedzinach dobrze wiedzą, jak wiele lat zabrało im dochodzenie do wiedzy i kształtowania swojego fachu na wysokim poziomie. Poświęcili się jednemu celowi nie rozdrabniając się na mniejsze. W każdej branży jest jakiś bardzo wąski zakres wiedzy, specjalność, którą można zgłębiać i stawać się lepszym. Nie musisz znać się na wszystkim, nawet jeśli twoja dziedzina pracy jest bardzo obszerna, a tytuł jaki posiadasz łączy w sobie wiele specjalności. Skup się tylko na jednym i trenuj tę umiejetność latami. Weź sobie do serca słowa Briana Tracy: „Zawsze staraj się być bardziej skuteczny w najważniejszych sprawach, którymi się zajmujesz. Stałe nabieranie wprawy przy wykonywaniu najważniejszych czynności to najszybszy i najbardziej skuteczny sposób na osiąganie wytyczonych celów.”

Artykuł 4 rady jak więcej zarabiać? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/4-rady-jak-wiecej-zarabiac/feed/ 0
Jak stworzyć dobry logotyp? https://academy.mediaprojectgroup.com/jak-stworzyc-dobry-logotyp/ https://academy.mediaprojectgroup.com/jak-stworzyc-dobry-logotyp/#respond Mon, 11 Feb 2019 12:49:10 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2236 Logotyp to zwykle prosta grafika połączona z nazwą firmy. Wydawać by się mogło, że stworzenie takiego projektu to…

Artykuł Jak stworzyć dobry logotyp? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Logotyp to zwykle prosta grafika połączona z nazwą firmy. Wydawać by się mogło, że stworzenie takiego projektu to nic wielkiego i nic trudnego. Jednak praca nad logotypem często zabiera długie tygodnie. Symbol firmy odgrywa kluczową rolę w budowaniu wizerunku oraz rozpoznawalności marki, dlatego tak ważne jest, aby projekt był doskonały. Zatem jak stworzyć dobre, skuteczne logo, które zapewni Twojej marce same korzyści?

Nie komplikuj

Częsty błąd to tworzenie nadmiernie skomplikowanych grafik. Logotyp to nie dzieło sztuki, lecz element graficzny, pełniący funkcje marketingowe. Powinien być prosty, a przez to czytelny, przejrzysty i łatwy do zapamiętania. Powszechnie w branży uważa się, iż za udany można uznać tylko logotyp, który odbiorcy już po kilku sekundach kontaktu są w stanie dokładnie odtworzyć.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, powstają logotypy bardzo złożone, które okazują się skuteczne. Jednak sprawdzają się one tylko w niektórych branżach i to w nielicznych przypadkach. Firmy technologiczne czy architektoniczne czasami decydują się na skomplikowane logotypy, które mają symbolizować złożoność i innowacyjność ich działań oraz projektów. Stworzenie takiego logotypu wymaga jednak dokładnego zbadania danego rynku oraz niezwykłych umiejętności grafika.

Pamiętaj o identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna to jedno z najważniejszych pojęć używanych na etapie budowy marki. Chodzi o spójny przekaz wysyłany przed firmę, która przy każdym kontakcie z Klientem wzbudza u niego podobne skojarzenia i emocje. Logotyp jest kluczową częścią identyfikacji wizualnej i powinien być spójny z pozostałymi elementami symbolicznymi, które wykorzystuje dana marka. Dobrym przykładem jest Coca-Cola, dla której nieodłącznym elementem identyfikacji wizualnej są barwy biała i czerwona. W tych kolorach od początku produkuje się etykiety, puszki czy plakaty reklamowe, zatem logo, choć ulega wielu modyfikacjom, wciąż pozostaje biało-czerwone.

Dostosuj logo do odbiorców

Kolejny częsty błąd popełniany podczas projektowania logotypu to tworzenie go z myślą o własnych gustach. Symbol Twojej marki nie ma się podobać Tobie, ale Twoim Klientom. Przed rozpoczęciem budowy wizerunku firmy oczywistością jest określenie grupy odbiorców. Bezwzględnie powinieneś ją uwzględnić, zastanawiając się, jakiego rodzaju symbolika najlepiej dotrze do osób danej płci, w określonym wieku i o takich, a nie innych upodobaniach.

Bądź oryginalny

Chcesz być zapamiętany? Wyróżnij się. Logo powinno być proste, ale też oryginalne. Najważniejsze, abyś nie powielał rozwiązań wykorzystanych przez konkurencję. Inspiruj się, próbując dojrzeć sposób myślenia konkurencyjnych firm, które odniosły sukces, jednak pod żadnym pozorem nic nie kopiuj. Pamiętaj, że nawet, jeśli pod względem prawnym logotyp nie jest  kopią, nie oznacza to, że w rzeczywistości odbiorcy nie postrzegają go, jako kalki już istniejących symboli.

Korzystaj z wiedzy psychologicznej

Logotyp powinien być estetyczny, wywoływać przyjemne doznania zmysłowe. Jednak najważniejsze jest, aby był skuteczny. Docelowo, poprzez budowę wizerunku, wzbudzanie emocji i inne funkcje pośrednie, logotyp ma zwiększać sprzedaż. Nie można zatem zapominać o bezpośrednim jego wpływie na zachowania odbiorców. Psychologia jest szczególnie ważna głównie w kontekście doboru barw, wywołujących u ludzi konkretne uczucia, emocje, i skojarzenia, które natomiast generują określone reakcje. Nie bez powodu wiele firm działających w branży gastronomicznej chętnie wykorzystuje w swojej symbolice kolor pomarańczowy. Jak wskazuje Marek Borowiński – specjalista w dziedzinie psychologii kolorów – barwa pomarańczowa wzbudza apetyt, a nawet przyspiesza trawienie. Dobrym przykładem wykorzystania tego zjawiska jest firma pyszne.pl, Marka posiada nie tylko pomarańczowe logo, ale kolor ten obecny jest również na opakowaniach jedzenia, ubraniach kurierów, a nawet na ich rowerach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że widząc jedynie przejeżdżającego kuriera, nabierzemy apetytu i zamówimy jedzenie, co byłoby mniej prawdopodobne, jeśli firma wykorzystywałaby np. kolor niebieski.

Dobre logo będzie gwarantowało Twojej marce renomę przez wiele lat. Poświęć zatem odpowiednio dużo czasu, wysiłku i środków, aby stworzyć naprawdę skuteczne logo. Skup się na wymienionych powyżej aspektach, które są jednak jedynie bardzo ogólnymi wskazówkami. Polecamy zatem kontakt ze specjalistami posiadającymi doświadczenie w tworzeniu oryginalnych logotypów.

Artykuł Jak stworzyć dobry logotyp? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/jak-stworzyc-dobry-logotyp/feed/ 0
5 sposobów jak oszczędzać czas https://academy.mediaprojectgroup.com/5-sposobow-jak-oszczedzac-czas/ https://academy.mediaprojectgroup.com/5-sposobow-jak-oszczedzac-czas/#respond Mon, 14 Jan 2019 10:48:08 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2240 Oszczędzanie czasu jest chyba ważniejszym i bardziej wymagającym zadaniem, aniżeli oszczędność pieniędzy. Te rodzą się z czasu, więc…

Artykuł 5 sposobów jak oszczędzać czas pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Oszczędzanie czasu jest chyba ważniejszym i bardziej wymagającym zadaniem, aniżeli oszczędność pieniędzy. Te rodzą się z czasu, więc okiełznanie przeciekających nam przez palce minut i godzin jest kluczem do efektywnego zarobkowania. Ale jak uporać się z zegarem?

1. Ustal swój rytm

Jedni pracują efektywnie o poranku, inni zaś lepiej myślą w nocy. Żaden sposób nie jest ani lepszy, ani gorszy. Konieczne jest tylko znalezienie najskuteczniejszej pory działania, kiedy czujemy tzw. „flow” i jesteśmy najbardziej kreatywni. Nie dotyczy to jednak wyłącznie samej pory dnia, ale także konkretnych dni tygodnia. Warto przyjrzeć się sobie troszkę bliżej i sprawdzić czy to w poniedziałki, środy, a może w niedziele mamy największą ochotę na pracę.

2. Najpierw smoki, a potem dopiero króliki

Są dwa podejścia do ustalania priorytetów podczas wykonywania zadań, jakie umieszczamy na liście. Jedna z nich mówi, że w pierwszej kolejności należy podejmować się tych prostszych wyzwań, z którymi uporamy się szybko i sprawnie, a jakie nie odbiorą nam całej energii. Ja nazywam je królikami. Druga tendencja zakłada zaś zgoła odwrotnie. Dopóki jesteś świeży i rześki, stocz bitwę ze smokiem, a króliki połkniesz na samym końcu. Myślę, że i tu trzeba opracować własny styl działania, zgodnie z naszymi osobistymi preferencjami. Ważne jednak, aby rzeczywiście pogrupować sobie zadania na liście, zgodnie ze stopniem ich trudności oraz priorytetem.

3. Wyrzuć z pola widzenia wszystkie rozpraszacze

Z doświadczenia wiem, że potrzeba lat, aby umieć się dobrze zorganizować. Długie lata pracowałam na to, by newsy na Facebooku czy wszelkich stronach informacyjnych, zwyczajnie przestały mnie interesować. Dziś nawet mnie już do nich nie ciągnie. Jeśli jednak jesteś na początku tej drogi, to zainstaluj pomocne aplikacje blokujące wyświetlanie takich bezużytecznych treści. Trudno przecież odciąć się całkowicie od Internetu tym bardziej, że jest on czasem niezbędny do wykonywania naszych zadań. Na pewno musisz wyciszyć telefon oraz wszelkie inne powiadomienia. Usiądź do działania zrelaksowany i bez żadnych myśli, które mogą cię rozpraszać.

4. Mierz swoją efektywność

Nie możesz spędzić całego dnia na odhaczaniu zaledwie jednego zadania. Zainstaluj aplikacje mierzące twoją efektywność. Musisz się nauczyć pracować skuteczniej w określonej jednostce czasu, bo inaczej zmarnujesz długie godziny. Jak już zaczniesz kontrolować upływające minuty, wymierzać sobie konkretne jednostki czasu na określone zadanie, to przekonasz się jak jest to motywujące i efektywne.

5. Nagradzaj się

Według mnie jest to najważniejszy element efektywnej pracy. Nie możesz działać bez choćby najmniejszej przerwy. Musisz sobie zaplanować, o której skończysz pracować i zrobisz coś wyłącznie dla siebie. Nagradzaj się nawet, jeśli nie udało ci się zakończyć tego, co zaplanowałeś. Zafunduj sobie mniejszą premię lub uboższą nagrodę, ale nie rezygnuj z przerwy, ponieważ w przeciwynym razie szybko się wypalisz i stracisz wiarę w siebie.

Artykuł 5 sposobów jak oszczędzać czas pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/5-sposobow-jak-oszczedzac-czas/feed/ 0
Jaki certyfikat SSL wybrać? https://academy.mediaprojectgroup.com/jaki-certyfikat-ssl-wybrac/ https://academy.mediaprojectgroup.com/jaki-certyfikat-ssl-wybrac/#respond Thu, 10 Jan 2019 12:02:27 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2230 Certyfikat SSL to nic innego, jak gwarancja bezpieczniej transmisji danych. Jest koniecznością w przypadku bankowości internetowej, ale także…

Artykuł Jaki certyfikat SSL wybrać? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Certyfikat SSL to nic innego, jak gwarancja bezpieczniej transmisji danych. Jest koniecznością w przypadku bankowości internetowej, ale także sklepów online, które coraz częściej z niego korzystają. Przesyłanie wrażliwych, poufnych danych, jak choćby prywatne informacje adresowe lub hasła, musi się odbywać bez szkody dla osoby, której to dotyczy. W przyszłości, być może, każda strona internetowa będzie się musiała pochwalić korzystaniem z protokołu HTTPS, zamiast tradycyjnego HTTP.

Rośnie liczba ataków hakerskich

Hakerzy nie śpią. Coraz chętniej atakują strony internetowe, firmowe, a nawet prywatne. Phishing to jeden z najpowszechniejszych ataków w sieci i to właśnie z tą „internetową chorobą” muszą się każdego dnia mierzyć programy antywirusowe. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie grozi nam niebezpieczeństwo bez stosowania koniecznych zabezpieczeń stron. Jedno jest pewne, posiadanie certyfikatu HTTPS daje gwarancje i znacznie ogranicza włamania na strony lub serwisy.

Certyfikat darmowy czy płatny?

Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej strony internetowej, która jest wizytówką lub prywatnym blogiem, to w zupełności wystarczy nam darmowy certyfikat SSL, na przykład Let’s Encrypt, SSL for free, Free SSL, itp. W przypadku sklepu internetowego sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jak można się spodziewać, darmowe certyfikaty są na pewno bardziej ograniczone skutecznością. Oferują one jedynie walidację tożsamości domeny SSL DV (Domain Validation). Płatne obejmują ochroną nie tylko samą domenę, ale także dane adresowe firmy, jej właściciela itp. oznaczamy to skrótem SSL EV (Extended Validation). Otrzymujemy też gwarancję, jeśli klucz zostanie złamany. Konieczne będzie przesłanie konkretnych dokumentów, które potwierdzą dane firmy i jej tożsamość, ale przy tak minimalnym zaangażowaniu zyskujemy zielone oznaczenie strony na pasku adresowym, czyli dokładnie takie, jakie posiadają banki.

Czy darmowe jest niezawodne?

Darmowe nigdy nie oznacza w stu procentach bezpieczne. Oczywiście, jak zostało już wyżej wspomniane, może być wystarczające, jeśli faktycznie nie prowadzimy sklepu czy nie przechowujemy prywatnych danych osób zarejestrowanych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku darmowych stron szyfrowanie odbywa się tylko jednokierunkowo. Oznacza to, że dane są chronione tylko pomiędzy użytkownikami, a nie serwerami. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto rozpatrzyć jakie mamy dokładnie potrzeby, bo czasem zwyczajnie nie ma sensu przepłacać. Jedno jest pewne, że kiedyś strony będą musiały być chronione dużo poważniej, niż obecnie. Szyfrowanie zacznie być powszechniejsze i konieczne dla naszego bezpieczeństwa. Ataki hakerskie nie ustępują i pojawiają się coraz to nowe możliwości oszustwa, kradzieży wrażliwych danych i blokowania stron, a nade wszystko phishingu. Pamiętajmy, że posiadanie certyfikatu SSL daje wiarygodność i na pewno jest mile widziane przez użytkowników.

Artykuł Jaki certyfikat SSL wybrać? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/jaki-certyfikat-ssl-wybrac/feed/ 0
Ceny stron internetowych rosną? https://academy.mediaprojectgroup.com/ceny-stron-internetowych-rosna/ https://academy.mediaprojectgroup.com/ceny-stron-internetowych-rosna/#respond Thu, 10 Jan 2019 11:49:02 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2227 Nie trzeba nikomu przypominać, że w obecnych czasach strona internetowa firmy to już absolutna konieczność. Decydują się na…

Artykuł Ceny stron internetowych rosną? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Nie trzeba nikomu przypominać, że w obecnych czasach strona internetowa firmy to już absolutna konieczność. Decydują się na nią także osoby prywatne czy freelancerzy, ponieważ to nierzadko jedyna możliwość, aby dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców. Czy stają się jednak coraz droższe?

Wyższe zarobki dla specjalistów

Agencje interaktywne wykonujące strony internetowe stają się coraz popularniejsze. Mimo większej konkurencji, koszt strony internetowej nie maleje. Wszystko za sprawą wielu okoliczności, a więc wymagań wyszukiwarek dotyczących lepszej optymalizacji stron, ale także wynagrodzeń profesjonalistów, którzy zaczynają się wreszcie cenić. Na szczęście mijają już czasy, kiedy projektowaniem stron internetowych i ich wdrażaniem zajmowali się głównie amatorzy lub osoby chcące po prostu dorobić. Obecnie są to już bardzo fachowe agencje interaktywne, które oferują kompleksowe usługi. Trzeba im dobrze zapłacić, ponieważ wykonują kawał dobrej roboty. Zbudowanie zindywidualizowanej oraz funkcjonalnej strony internetowej to wyzwanie, w które zaangażowanych jest kilka osób, od specjalisty zajmującego się pozycjonowaniem do copywritera piszącego teksty zgodne z wymaganiami wyszukiwarek, a do tego przyjazne dla odbiorców. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że dobre wynagrodzenie się im po prostu należy.

Indywidualne projekty stron

Kolejna rzecz, która wpływa na cenę stron internetowych to zindywidualizowane projekty. Nikogo już nie usatysfakcjonuje witryna tworzona na bazie jakiegoś schematu. Takie nikną w gąszczu tych bardziej profesjonalnych odsłon. Przecież oryginalny projekt będzie dochodowy. Strona internetowa to zatem inwestycja, a nie strata pieniędzy. Jeśli liczymy na dobry i skuteczny odbiór, musimy się zaangażować. Warto więc z tego powodu wybrać profesjonalistów, którzy zajmą się naszym zleceniem odpowiednio i efektywnie, a nade wszystko, będą potrafili zrozumieć naszą wizję i wcielić ją w życie. Grafika czy teksty muszą być zindywidualizowane, aby dotrzeć do klientów czy odbiorców.

Rosnące wymagania internetu

Internet to studia bez dna. Aby mieć w niej swoje ważne miejsce, należy się więc wyróżnić, ale także stworzyć stronę, która nie będzie się opierać wymaganiom technicznym wyszukiwarek. Te zaś są bardzo wymagające. Pozycjonowanie staje się trudniejsze, trzeba bowiem sprostać robotom wyszukiwarek, a kontent nie może się dublować. Poza tym każda strona powinna być dziś dostosowana do urządzeń mobilnych, gdzie ma być także wyświetlana. Temu wszystkiemu należy podołać, co nie jest łatwe. Na pewno agencja interaktywna musi iść z duchem czasu, nieustannie się szkolić i śledzić wszelkie nowinki techniczne, aby mogła zaoferować swoim klientom najlepsze rozwiązania. Dobrze, jeśli może też później monitorować miany na stronie, dokonywać aktualizacji czy nawet obsługiwać bloga lub integrowane ze stroną platformy społecznościowe. To kosztuje, lecz taka obsługa jest dziś konieczna, jeśli tylko poważnie myślimy o naszej firmie czy własnej promocji.

Artykuł Ceny stron internetowych rosną? pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/ceny-stron-internetowych-rosna/feed/ 0
7 dobrych postanowień na nowy rok! https://academy.mediaprojectgroup.com/7-dobrych-postanowien-na-nowy-rok/ https://academy.mediaprojectgroup.com/7-dobrych-postanowien-na-nowy-rok/#respond Wed, 02 Jan 2019 11:05:43 +0000 https://academy.mediaprojectgroup.com/?p=2222 Najprawdopodobniej postanowienia noworoczne nie działają i nie warto poddawać się presji zmiany siebie z dnia na dzień. Otóż…

Artykuł 7 dobrych postanowień na nowy rok! pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
Najprawdopodobniej postanowienia noworoczne nie działają i nie warto poddawać się presji zmiany siebie z dnia na dzień. Otóż nie bardzo się z tym zgodzę. Myślę, że wciąż warto się starać podejmować próbę dążenia do doskonałości. Nie ma w tym nic dziwnego, że linia startu zwykle utożsamiania jest z początkiem tygodnia, miesiąca czy roku. To motywujące i mobilizujące, a ponadto łatwiej nam liczyć i badać efekty. Tak więc kilka propozycji ciekawych postanowień na nowy rok, które być może uczynią was lepszymi i szczęśliwszymi.

Bądź minimalistą

Zbadaj swoje otoczenie i sprawdź ile rzeczy wokół ciebie gromadzi kurz i zupełnie przestało ci służyć. Jeśli używasz coś tylko raz do roku, to najpewniej wcale tego nie potrzebujesz. Być może energia nieużywanych przedmiotów zabiera twoją przestrzeń i czyni ją toksyczną. Odetchnij pozbywając się zbędnej materii.

Powiedz „nie” wszechogarniającej konsumpcji

To niezwykle trudne, ponieważ jesteśmy bombardowani wielością przedmiotów, jakie musimy mieć. Tak naprawdę jednak ich nie potrzebujemy, a wszelkie gadżety, do których zakupu się nas nieustannie skłania, mają tylko napędzać masową produkcję i przy okazji napełniać kieszenie milionerów. Nie dajmy się temu nabrać.

Bądź indywidualistą

Naprawdę nie musisz myśleć tak, jak wszyscy i robić tego, co inni. Jeśli ktoś publikuje fotkę z zaręczyn na Instagramie, to nie poddawaj się presji szybkiego małżeństwa tylko dlatego, że kilkadziesiąt ludzi cię w tym wyprzedza. Słuchaj wyłącznie siebie, bądź uważny i decyduj zgodnie ze swymi pragnieniami, bez presji masy ludzi, którzy później nie są szczęśliwi ze swoich pospiesznych wyborów.

Nie oceniaj

Przestań oceniać innych. W przeważającej większości przypadków robimy to nazbyt pospiesznie i zupełnie nie zastanawiamy się, jak bardzo tym krzywdzimy. Jeśli wydaje ci się, że powinieneś skrytykować kogoś za jego działanie, to wcześniej wyobraź sobie, co było jego motywacją i czy aby na pewno posiadasz wszystkie dane do takiej krytyki i własnego, nierzadko przykrego osądu.

Mniej mów, a więcej słuchaj

Zastanów się, czy na pewno potrafisz słuchać bliskich ci ludzi? Może tak naprawę nic o nich nie wiesz, bo byłeś zbyt egocentryczny i zapatrzony w siebie, wiecznie potrzebujący wysłuchania. Przerywasz, nie interesuje cię, co inni mają do powiedzenia i nie dasz nikomu skończyć artykułować myśli – zmień to koniecznie.

Uśmiechaj się i bądź miły

Zdecydowanie za mało się do siebie uśmiechamy. Róbmy to bez wyraźnego powodu. Przyjemne usposobienie jest zaraźliwe, a dobry nastrój szybko udziela się innym.

Zwolnij

Gdy już sobie uświadomisz, że nie potrzebujesz kupować zbyt wiele rzeczy, a minimalizm stanie się twoim wewnętrznym domem i złotą ideą, to okaże się, że nie ma konieczności poświęcać tyle czasu na pracę. Nie będziesz musiał wiecznie na coś nowego zarabiać, a zyskany czas oddaj rodzinie i bliskim. W ten sposób zwolnisz, zastanowisz się na sobą, przyjrzysz się światu i zaczniesz dostrzegać jego piękno. Będziesz inaczej oddychać i staniesz się zdrowszy. Myślisz, że to bujdy? Spróbuj, wtedy pogadamy.

Artykuł 7 dobrych postanowień na nowy rok! pochodzi z serwisu Academy | MediaProjectGroup.

]]>
https://academy.mediaprojectgroup.com/7-dobrych-postanowien-na-nowy-rok/feed/ 0